Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 1 marca 2011

13.VI.2010 r. - spotkanie Członków Oddziału ZSzP w Krakowie

  1. W dniu 13. czerwca 2010 r. odbyło się spotkanie Członków Krakowskiego Oddziału ZSzP, na którym Panowie Wiktor i Bolesław Jacuńscy podzielili się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą o życiu szlachty na Wileńszczyźnie. Z uwagi na obszerny materiał dotyczący życia polskiej szlachty na Ziemi Wileńskiej, wykład podzielono na dwie części. Pierwszą część wygłosił Pan Wiktor Jacuński h. Sulima, drugą część wygłosił 13. lutego 2011 r. Pan Bolesław Jacuński h. Sulima.
  2. W spotkaniu 13. czerwca wziął udział Pan Rafał Barnaś. Nasz Gość wyświetlił zdjęcia, które osobiście wykonał podczas drogi, w którą udał się przez Białoruś do Smoleńska. Kulminacją tej wyprawy miały być uroczystości na Cmentarzu Katyńskim w dniu 10. kwietnia 2010 r. w obecności Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pan Rafał Barnaś był jednym z gości oczekujących w tym dniu na przybycie polskiej delegacji na przygotowaną już ceremonię uczczenia 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dzięki uprzejmości naszego Gościa, uczestnicy spotkania zobaczyli zdjęcia z jego podróży przez Białoruś oraz wysłuchali ciekawych komentarzy do wyświetlanych przez niego zdjęć. Autorem poniżej zamieszczonych fotografii jest Pan Rafał Barnaś.
Cerkiew prawosławna w Smoleńsku
Pomnik żołnierza rosyjskiego w muzeum twierdzy brzeskiej w Brześciu
Cerkiew prawosławna w Brześciu

Krajobraz Białorusi
Dworek T. Kościuszki
Obejście dworskie
Wnętrze dworku T. Kościuszki
Chatyń - pomnik upamiętniający pacyfikację białoruskich wsi przez Niemców
Kuropaty - miejsce śmierci wielu tysięcy represjonowanych przez reżim
10. kwietnia 2010 r. - Cmentarz w Katyniu
10. kwietnia 2010 r. - Cmentarz w Katyniu - bezskuteczne oczekiwanie na przybycie polskiej delegacji na czele z Prezydentem RP na uroczystość uczczenia 70. rocznicy zbrodni katyńskiej