Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 24 września 2012

10.VI.2012 r. - spotkanie Członków Oddziału ZSzP w Krakowie

W dniu 10 czerwca 2012 r. w Hotelu Europejskim odbyło się spotkanie Członków Krakowskiego Oddziału ZSzP. W spotkaniu gościnnie wystąpiła Pani Natalia Kuligowska z Chóru Psalmodia. Pani Natalia do Polski powróciła po 29 letnim pobycie w Holandii.

Prezes Pani Norberta Tendera – Mocarska podczas spotkania w skrócie przybliżyła sprawozdanie ze Zjazdu Przedstawicieli Władz Centralnych, Regionalnych i Przedstawicieli tworzących się nowych Oddziałów Związku Szlachty Polskiej, który odbył się w Gdańsku w dniach 19 – 20 maja 2012.  Spotkanie zorganizował Oddział ZSzP w Gdańsku, w Dworze Uphagenów.

Pierwszy dzień obrad wypełniły sprawozdania przedstawicieli Zarządu Głównego i przedstawicieli poszczególnych Oddziałów ZSzP.

Każdy z prelegentów opowiedział o działalności reprezentowanego przez siebie Oddziału, przedstawiając historię jego powstania, liczbę członków oraz ich zaangażowanie w prace Oddziału, również plany na najbliższą przyszłość.

Miłą informację przekazał Prezes ZG ZSzP Pan Henryk hr. Grocholski, który wskazał zasadność przyjęcia starań o przyznanie ZSzP statusu Organizacji Pożytku Publicznego.